Šedá barva v pánské módě frčí. Interpretace trendů Antony Morato.

Zima už je v plném proudu, a pokud jste si ještě nestihl všimnout, jaká že to barvička je letos „ in“, pak pro vás máme novinku: naprostým hitem se stává zdánlivě nenápadná šedá!

Novou módní barvou na sezónu podzim/zima 2014/2015 se stala šedá. Světlé či tmavé odstíny zasahující od stříbrně šedivé až po temnou uhlovou se už objevily na většině přehlídkových mol, ať už šlo o bundy, kabáty, džíny, trička, kalhoty či všemožné doplňky od rukavic a pásků až po boty.

Všechny odstíny šedivé vypadají naprosto úžasně v kombinaci s bílou, tedy snad až na lehce našedlou, kterou by si někdo mohl splést se zapranou bílou, a to skutečně nepůsobí hezky. Kromě bílé jistě zabodujete také s černou, ale i pestřejšími barvičkami jakými jsou například vínová či bledě modrá. A máte-li odvahu a alespoň malou špetku vkusu, můžete si vyzkoušet třeba i zářivou žlutou nebo jakoukoliv jinou barvičku. Fantazii se meze nekladou... Nic ale samozřejmě nezkazíte ani „celošedivým modelem“, jen pak nezapomínejte na výraznější doplňky. V jejich případě skvěle poslouží především černá. Šedá barva značí tak trochu návrat ke střídmosti a jednoduchosti, ovšem zdaleka tím není míněn purizmus 90. let minulého století, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pravdou je, že šedá barva se vrací na módní výsluní.

Šeď pro letošní podzim/zimu má mnoho odstínů, v nichž se zrcadlí nová elegance, i když střídmější a jednodušší, která v sobě skrývá smysl pro detail a eleganci i současné módní trendy. Šedá představuje rovnováhu protikladů bílé a černé. Mimo jiné bývá šedá barva často spojována s rozumem a přemýšlením (šedá kůra mozková), ale také moudrostí a vyspělostí (lidské vlasy ve stáří šediví, a stáří bývá jasně spojováno s moudrostí). V řeči barev značí šedá barva především klid a neangažovanost, ale přestože si pod šedou barvou obvykle umíme představit jen a jen nudu, v kombinaci s jinou pestřejší barvou může být naprosto dokonalá. Šedá je totiž nejen tradiční a elegantní, ale často taky velmi sexy.

Kolekce podzim/zima od Antony Morato nabízí několik variant džínů v různých odstínech šedé barvy, bundy s kapucí v světlo-šedé až antracitové barvě, tenisky s pravé kůže s ombre efektem, neformální saka s vestou s italským šarmem, a nezbytné doplňky na zimní sezónu jako háčkované čepice a šály.

       

 

Recenze
Přidat recenzi
jméno
E-mail
Zadejte kód z obrázku: